عسل ممتاز خوانسار

چای سبز و عسل: چگونه می توانند با هم برای تقویت سلامتی کار کنند

چایی سبز و عسل ممتاز

چای سبز نوشیدنی محبوبی است که در سراسر جهان از آن لذت می برند. نوشیدن چای سبز ممکن است با کاهش خطر مرگ ناشی از بسیاری از بیماری‌های مزمن مرتبط باشد، اگرچه تحقیقات در مورد اثرات محافظتی آن دقیقاً ثابت نیست.
این چای اغلب با عسل جفت می شود تا تلخی آن را کاهش دهد و برای یک نوشیدنی داغ لذت بخش شیرینی ایجاد کند. عسل همچنین ممکن است برخی از مزایای سلامتی، از جمله خواص ضد میکروبی و ضد التهابی را ارائه دهد.
این مقاله فواید سلامتی احتمالی نوشیدن چای سبز با عسل را پوشش می دهد.

ارزش غذایی چای سبز

چای سبز، زمانی که با آب ترکیب می‌شود، نوشیدنی‌ای است که کالری ندارد، اما سرشار از مواد مغذی است، مانند پلی فنول‌ها و مواد معدنی که با فواید سلامتی زیادی مرتبط هستند.
شما می توانید چای سبز را به دو صورت کافئین دار و بدون کافئین مصرف کنید. در حالی که واکنش همه افراد به کافئین متفاوت است، تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف متوسط کافئین ممکن است فوایدی مانند تمرکز بهتر داشته باشد و خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش دهد.
چای سبز و ماچا – گونه‌ای از چای تهیه شده از همان برگ‌ها – سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و سایر ترکیبات هستند که نشان داده شده است خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و بیماری‌های عصبی را کاهش می‌دهند.
نوشیدن چای سبز همچنین ممکن است استرس را کاهش دهد که فواید سلامت روانی را به همراه دارد. این اثر ممکن است به محتوای ال-تینین چای سبز مربوط باشد.
تحقیقات اولیه روی L-theanine، ترکیبی که در چای سبز و سایر غذاهای گیاهی یافت می‌شود، نشان می‌دهد که ممکن است اضطراب و استرس را کاهش دهد و برای سایر مزایای بالقوه سلامت روان در حال بررسی است.

علاوه بر مبارزه با استرس، چای سبز کم کافئین نشان داده شده است که کیفیت خواب را بهبود می بخشد، که می تواند از سلامت کلی بهتر حمایت کند.

ارزش غذایی عسل

عسل شیرین کننده ای است که در طول تاریخ در بسیاری از فرهنگ ها به عنوان یک درمان طبیعی استفاده شده است. این ماده عمدتاً از کربوهیدرات ها تشکیل شده است و 1 قاشق چای خوری حدود 6 گرم شکر اضافه شده و 21 کالری را فراهم می کند.

به طور سنتی، از عسل برای درمان هر چیزی از عفونت گلو و آسم گرفته تا اگزما و زخم ها استفاده می شد.

تحقیقات برخی از این کاربردها، به ویژه در درمان عفونت های تنفسی فوقانی و اگزما را پشتیبانی می کند.

امروزه عسل – به خصوص عسل خام – به دلیل آنتی اکسیدان هایش توجه را به خود جلب می کند. با این حال، مشخص نیست که آیا محتوای آنتی اکسیدانی مزیت واقعی برای سلامتی دارد یا خیر.

اگرچه عسل ممکن است فواید سلامتی بیشتری نسبت به سایر شیرین کننده ها داشته باشد، اما همچنان قند است و باید در حد اعتدال مصرف شود.

یک مطالعه نشان داد که عسل اثر متابولیکی مشابهی مانند شکر سفید و شربت ذرت با فروکتوز بالا بر بدن دارد، اما تحقیقات دیگر در این زمینه متناقض است.

بنابراین، زمانی که عسل را به چای سبز خود اضافه کنید، مقدار کم کافی است.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند قند اضافه شده را به کمتر از 25 گرم برای زنان و 36 گرم برای مردان در روز نگه دارید، و دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها توصیه می کند که شکر اضافه شده را به 10٪ از کل کالری روزانه خود محدود کنید.

پیشنهاد مطالعه : عسل یک غذای فوق العاده

فواید چای سبز با عسل برای سلامتی

چای سبز و عسل هر دو به طور جداگانه برخی از مزایای سلامتی ممکن را ارائه می دهند، اما با هم ممکن است حتی بیشتر از آن را ارائه دهند.
چای سبز با عسل ممکن است به کاهش علائم سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کند

هم چای داغ و هم عسل برای کاهش علائم گلودرد شناخته شده اند. اما نوشیدن چای سبز با عسل ممکن است مزایای بیشتری نسبت به تسکین گلو داشته باشد.

نوشیدن چای سبز با عسل می تواند به مدیریت علائم کمک کند و احتمالاً خطر ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا را کاهش دهد، اما مشخص نیست که برای تجربه فواید آن چقدر باید بنوشید.

تحقیقات ارتباط بین کاتچین چای – ترکیبی که در چای سبز یافت می شود – و میزان کمتر آنفولانزا و همچنین علائم کمتر نشان داده است. عسل همچنین ممکن است به مدیریت علائم کمک کند.

با این حال، به یاد داشته باشید که چای سبز با عسل نمی تواند هیچ شرایطی را درمان کند.

شواهد در مورد میزان مصرف چای سبز برای دیدن فواید تسکین علائم مختلط است. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که حداقل 3 فنجان در روز مصرف شود، در حالی که برخی دیگر سطوح کاتچین موجود در 10 فنجان چای سبز را آزمایش کردند.

افزودن عسل به چای سبز ممکن است با کاهش مقداری تلخی آن را خوش طعم‌تر کند و باعث شود بیشتر بنوشید، که ممکن است در هنگام بیماری به هیدراتاسیون کمک کند.
چای سبز با عسل ممکن است برای دندان های شما مفید باشد

ممکن است شگفت آور باشد که یک نوشیدنی شیرین می تواند فوایدی برای دندان های شما داشته باشد، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که نوشیدن چای سبز با عسل ممکن است خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد.

یک مطالعه کوچک نشان داد که نوشیدن چای سبز و عسل با هم باعث کاهش باکتری استرپتوکوک موتانس – یکی از عوامل پوسیدگی دندان – در دهان پسران جوان می شود.

سایر مطالعات قدیمی نشان داده اند که عسل ممکن است برای دندان های شما بهتر از شکر سفره باشد.
با این حال، تحقیقات به روز بیشتری در مورد اینکه چقدر نوشیدنی بی خطر است و اینکه آیا یک اثر محافظتی واقعی وجود دارد مورد نیاز است.
چای سبز با عسل ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند

وقتی نوبت به مدیریت قند خون می رسد، نوشیدنی های بدون شیرینی بهترین گزینه هستند. با این حال، یک فنجان چای سبز با عسل ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت بی‌خطر – یا حتی مفید باشد.

یک تجزیه و تحلیل قدیمی از 17 مطالعه نشان داد که چای سبز ممکن است حساسیت به انسولین را بهبود بخشد و گلوکز ناشتا و HgA1C، نشانگرهای خونی مهم برای دیابت را کاهش دهد.

علاوه بر این، چندین مطالعه نشان داده است که عسل ممکن است بهتر از سایر انواع قند برای افراد مبتلا به دیابت باشد.
با این حال، قبل از اینکه مطمئن شویم که چای سبز با عسل ممکن است این فواید را داشته باشد، تحقیقات به روز بیشتری مورد نیاز است. ما همچنین به تحقیقات بیشتری در مورد اینکه نوشیدن چای سبز همراه با عسل برای افراد مبتلا به دیابت بی خطر است، نیاز داریم.

اگر مبتلا به دیابت هستید، همچنان توصیه می شود که قندهای اضافه شده از جمله عسل را محدود کنید.
چند نکته در مورد نوشیدن چای سبز با عسل

به نظر می رسد چای سبز و عسل فواید بالقوه زیادی را ارائه می دهند – هم به صورت جداگانه و هم وقتی با هم میل شوند. با این حال، ممکن است چیزهای بسیار خوبی وجود داشته باشد.

چای سبز حاوی کافئین است. اکثر مردم مقداری کافئین را به خوبی تحمل می کنند، اما اگر به کافئین حساس هستید یا باردار هستید، ممکن است بخواهید مصرف خود را به یک یا دو فنجان در روز محدود کنید. همچنین می توانید چای سبز بدون کافئین را امتحان کنید.

کافئین موجود در چای سبز ممکن است خواب را مختل کند، بنابراین بهتر است میزان نوشیدنی خود را در بعدازظهر یا عصر محدود کنید، مگر اینکه کافئین بدون کافئین باشد.

علاوه بر این، توصیه می شود مصرف شکر اضافه شده را به کمتر از 10 درصد از کالری روزانه خود نگه دارید که شامل عسل نیز می شود. مراقب باشید که چقدر به چای خود اضافه می کنید و چند فنجان در روز می نوشید.


خط پایین

چای سبز و عسل هر دو فواید سلامتی بالقوه ای دارند و نوشیدن آنها با هم ممکن است مفیدتر باشد.

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که ممکن است خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن از جمله بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 2 و سرطان را کاهش دهد. همچنین ممکن است مزایای سلامت روانی را ارائه دهد.

عسل شیرین کننده ای است که در گذشته برای مصارف دارویی نیز استفاده می شده است. ممکن است فوایدی در تسکین گلودرد و درمان اگزما داشته باشد.

با این حال، هنگام نوشیدن این نوشیدنی، از کافئین و قند اضافه شده آن آگاه باشید. اگر به کافئین حساس هستید، از چای سبز بدون کافئین استفاده کنید یا روزانه یک تا دو فنجان به همراه کمی عسل بنوشید.

فقط یک چیز

همین امروز این را امتحان کنید: طعم‌های مختلف چای سبز را امتحان کنید یا کمی لیمو، نعناع تازه یا تکه‌ای زنجبیل تازه برای نوشیدنی خوشمزه‌تر به آن اضافه کنید.

منبع : healthline.com

fa_IR